• Informacje na temat:

    adhd w wieku dorosłym objawy

Artykuły na temat: adhd w wieku dorosłym objawy
  • ADHD nie jest spowodowane pojedynczą zmianą genetyczną, ale licznymi zmianami w DNA. W 2010 r. naukowcy z Uniwersytetu Cardiff przeprowadzili analizę DNA 366 dzieci z ADHD w wieku 5-17 lat oraz 1047 zdrowych rówieśników. U dzieci z ADHD znacznie częściej brakowało dużych fragmentów DNA lub były one powielone.

  • ...​ADHD to syndrom, który kojarzy się przede wszystkim z dziećmi. Okazuje się, że w większości wypadków z tej dolegliwości się nie wyrasta, a jeśli nie była ona rozpoznana w dzieciństwie, myli się ją z wieloma innymi chorobami.

  • Obecnie – inaczej niż jeszcze kilkanaście lat temu – uważa się, że ADHD nie jest wynikiem uszkodzenia układu nerwowego, lecz opóźnionym dojrzewaniem niektórych struktur mózgu. Największe znaczenie w jego rozwoju przypisuje się czynnikom genetycznym.

  • ..., ryzyko wzrasta aż pięciokrotnie! Warto też wiedzieć, że dzieci palaczek często rodzą się niedotlenione. Są ponadto bardziej narażone na zespół nagłej śmierci łóżeczkowej, astmę, ADHD, a w dorosłym(...) szybciej rzucisz papierosy, tym dłużej będziesz żyła. Badania potwierdzają, że co czwarty palacz nie dożywa siedemdziesiątki! Obliczono, że zerwanie z nałogiem w wieku 30 lat wydłuża życie o około 10

  • .... Dzięki temu mózg jest lepiej dotleniony i odżywiony. Zawierają cynk, ważny w profilaktyce depresji u dorosłych i ADHD u dzieci. ✣ Jak je jeść? Zalecane są trzy porcje w tygodniu: zielonego(...) mózgu, ułatwiają zapamiętywanie oraz poprawiają nastrój. Ważne są zwłaszcza kwasy omega-3 – naukowcy są zdania, że ich stały niedobór może zwiększać ryzyko depresji i pogłębiać jej objawy. ✣ Jak...