Żeby mężczyzna znów poczuł się mężczyzną!

Jeżeli zauważyłaś, że partner ostatnio stał się ospały i nie ma ochoty na seks, koniecznie namów go, żeby sprawdził, jaki ma poziom testosteronu.

Testosteron to hormon płciowy, który odpowiada m.in. za męską budowę ciała, niski głos i owłosienie. Ma także wpływ na zachowanie twego partnera, jego popęd seksualny, skłonność do ryzyka, wybuchowość i agresję.

Badania Amerykańskiego Towarzystwa Urologicznego wykazały, że nawet co drugi mężczyzna po 45. roku życia ma zbyt niski poziom testosteronu we krwi. W praktyce oznacza to, że panowie są wówczas mniej energiczni, tracą apetyt na seks, mają problemy ze snem, koncentracją i pamięcią, a nawet wpadają w depresję. Na szczęście jest dla nich ratunek – kuracja testosteronowa.

Reklama

Większość mężczyzn poddających się temu leczeniu obserwuje u siebie wzrost libido. U co trzeciego z nich poprawia się erekcja. Terapia nie powoduje żadnych skutków negatywnych. Mitem jest, że przyjmowanie testosteronu sprzyja rozwojowi nowotworów prostaty. Jeżeli jednak w rodzinie mężczyzny kiedyś zdiagnozowano ten rodzaj nowotworu, leczenie należy dobierać wyjątkowo ostrożnie, ponieważ może ono pobudzać rozrost guza. Terapia testosteronowa bywa prowadzona w formie zastrzyków, plastrów lub żelu, co pozwala dostosować ją do indywidualnych potrzeb mężczyzny.

Artykuł pochodzi z kategorii: Seks i antykoncepcja

Twoje Imperium
Więcej na temat:

Zobacz również

  • Orgazm pochwowy podobno jest silniejszy i trwa dłużej niż łechtaczkowy. Samo zjawisko kobiecego orgazmu jest na tyle skomplikowane i niezbadane (istnieje nawet kilkanaście jego rodzajów), że nawet... więcej