Zaburzenia erekcji

Skąd się biorą zaburzenia erekcji u mężczyzn? Oprócz cukrzycy i innych chorób dochodzą do tego jeszcze codzienne nawyki.

Papierosy i nadmiar alkoholu

Czy wiesz, że wypalenie już jednego papierosa prowadzi do zaburzeń krążenia w tętnicach członka, utrzymujących się przez wiele godzin. Trzeba także ograniczyć spożycie mocnego alkoholu.

W przypadku czerwonego wina zaleca się wypijanie 2 lampek po 100 ml tygodniowo. Z kolei piwo zwiększa poziomu estrogenu i zmniejsza poziom testosteronu – lepiej więc z nim nie przesadzać.

Reklama

Brak ruchu i niewłaściwa dieta

Światowa Organizacja Zdrowia rekomenduje jako optymalny dla zdrowia seksualnego mężczyzn codzienny spacer szybkim krokiem min. 30 min. Pozytywny wpływ mają też: pływanie, taniec i umiarkowany wysiłek w siłowni.

Jazda rowerem jest zagrożeniem dla zdrowia seksualnego, choć skutki tego sportu może zniwelować odpowiednie siodełko. Co zaś do diety, to nie można jeść zbyt dużo i tłusto.

Stres i zmęczenie

Gdy ktoś pracuje ponad siły, to w takiej sytuacji też nie zawsze może stanąć na wysokości zadania w sypialni.

Artykuł pochodzi z kategorii: Seks i antykoncepcja

Tele Tydzień
Więcej na temat:

Zobacz również

  • Co trzeba wiedzieć o antykoncepcji hormonalnej?

    Antykoncepcja hormonalna to nie tylko popularne tabletki. Dostępne są także inne jej formy - plastry, wkładki domaciczne lub zastrzyki. Antykoncepcja hormonalna daje dużą skuteczność, ale i wiąże... więcej