Seks w wieku dojrzałym

Nie myśl, że w Twoim wieku sypialnia ma służyć wyłącznie do spania. Przekonaj partnera, że wciąż możecie cieszyć się życiem erotycznym.

Zdjęcie

Seksem można się cieszyć także w wieku dojrzałym /123/RF PICSEL
Seksem można się cieszyć także w wieku dojrzałym
/123/RF PICSEL

Na miłej prywatce nie obyło się bez drinków i wygłupów. Rita (53) w szampańskim nastroju dotarła z mężem do domu. A tu wszystko potoczyło się jak w filmie. Wylądowali na kanapie w salonie, przeżywając dawno już zapomniane uniesienia.

Druga dekada

Seks w dojrzałym wieku może smakować o wiele lepiej! Nie wstydź się swych pragnień i staraj się, by ta część Twojego życia wciąż dawała Ci satysfakcję. Dla wielu kobiet ważne jest, że nie muszą się już bać niechcianej ciąży. Znasz partnera i czujesz się przy nim bezpiecznie.

Reklama

Odchowane dzieci opuściły dom, a Ty możesz paradować w przezroczystym szlafroczku. Powoli słabnie intensywność życia zawodowego, a tym samym więcej czasu możecie poświęcić sobie.

Dajcie sobie szansę

Łatwo powiedzieć, trudniej zrobić. Martwisz się, że Twoje ciało odbiega od ideału? Twój partner pewnie mniejszą wagę przywiązuje do wyglądu, ale może mieć obawy, czy sprosta zadaniu. Starajcie się rozmawiać o swoich lękach. Jeśli macie za sobą dłuższą przerwę, na nowo poznajcie swoje ciała i potrzeby.

Z wiekiem często zmieniają się seksualne preferencje. Mężczyzna zwykle sam potrzebuje więcej czasu, by być w gotowości, ale potrafi dłużej pieścić partnerkę.

Zadbaj o nastrój

Wyjazd czy kolacja przy świecach pomogą Wam spojrzeć na siebie świeżym okiem. Ale nie pisz z góry scenariusza. Jeśli skończy się na pocałunkach, to też będzie krok w stronę odbudowy dawnej bliskości. Chodzi o to, by zacząć się na nowo uwodzić, znów być obiektem pożądania.

Ważny doping

Nie broń się przed erotycznymi gadżetami, dyskretnie zamówisz je przez internet. Mogą być miłą odmianą, ale i stymulacją, jeśli gra wstępna sprawia Wam kłopoty. Aby zapewnić sobie komfort współżycia, warto też skonsultować się z lekarzem.

Co z tym seksem?

Prawie połowa uczestników badania seksualności Polaków po 50. roku życia przyznaje, że nie uprawia seksu. Aż 64% kobiet podaje, że nie utrzymują aktywności seksualnej. Tylko 53% mężczyzn twierdzi, że nadal cieszy się seksem.

Powodem jest obawa przed oceną ze strony partnera (35 proc. mężczyzn, 20 proc. kobiet), własna niesprawność seksualna (36 proc. mężczyzn, 21 proc. kobiet) oraz niska ocena wyglądu własnego ciała (12 proc. mężczyzn, 20 proc. kobiet).

Artykuł pochodzi z kategorii: Seks i antykoncepcja

Na żywo

Zobacz również

  • Skąd się biorą zaburzenia erekcji u mężczyzn? Oprócz cukrzycy i innych chorób dochodzą do tego jeszcze codzienne nawyki. więcej