Miesiączka co 90 dni?

Jestem aktywna zawodowo, często wyjeżdżam służbowo. Podobno jest już dostępna nowa pigułka, dzięki której miesiączki pojawiają się co 90 dni. Czy to prawda?

Tak. Nową doustną pigułkę Seasonique przyjmuje się codziennie przez 91 dni, po czym robi się przerwę na miesiączkę. 84 tabletki z opakowania zawierają niewielką ilość hormonów: lewonorgestrelu i etynyloestradiolu. 7 ostatnich – tylko etynyloestradiol.

Pigułka nie tylko skutecznie chroni przed niechcianą ciążą, ale również, za sprawą odpowiedniego doboru hormonów, przez ostatnie 7 dni stosowania (przed menstruacją) ma działanie lecznicze. Zapobiega nadmiernym krwawieniom, bólom w dole brzucha, obrzękom i tkliwości piersi.

Reklama

Oprócz obfitych krwawień wywołujących u wielu kobiet niedokrwistość nowa pigułka jest zalecana również w przypadku dokuczliwego zespołu napięcia przedmiesiączkowego (PMS), zwłaszcza z silnymi bólami głowy. Stosowanie Seasonique daje również dobre efekty u kobiet zmagających się z endometriozą.

Czytelnicy pytają – specjalista odpowiada, dr Monika Kiliańska, ginekolog

Artykuł pochodzi z kategorii: Seks i antykoncepcja

Na żywo
Więcej na temat:

Zobacz również

  • Orgazm pochwowy podobno jest silniejszy i trwa dłużej niż łechtaczkowy. Samo zjawisko kobiecego orgazmu jest na tyle skomplikowane i niezbadane (istnieje nawet kilkanaście jego rodzajów), że nawet... więcej