Czym jest orgazm pochwowy

Orgazm pochwowy podobno jest silniejszy i trwa dłużej niż łechtaczkowy. Samo zjawisko kobiecego orgazmu jest na tyle skomplikowane i niezbadane (istnieje nawet kilkanaście jego rodzajów), że nawet naukowcy wątpią w istnienie orgazmu pochwowego.

Orgazm - co to jest?

Kobiecy orgazm jest dużo bardziej złożony niż ten osiągany przez mężczyzn. Orgazm jest odczuciem bardzo indywidualnym - powtarzające się w opisach cechy to uczucie rozlewającego się ciepła, nawet eksplozji, odprężenia, spełnienia. Fizycznie ciało reaguje skurczami macicy pod wpływem oksytocyny - charakterystyczne pulsowanie pochwy i okolic.

Orgazm pochwowy - czy istnieje?

Najczęstszy i najłatwiejszy do osiągnięcia jest orgazm łechtaczkowy. Istnieje nawet kilkanaście rodzajów kobiecego orgazmu, najbardziej pożądane to orgazm pochwowy i orgazm punktu G. O orgazmie pochwowym mówi się w przypadku, kiedy zachodzi on w trakcie stosunku, a nie tylko pobudzania łechtaczki. Ponad połowa kobiet osiąga orgazm tylko łechtaczkowy, około jednej czwartej orgazm pochwowy, reszta miewa orgazmy obu typów, fizjologicznie nie różniące się od siebie. 

Reklama

Głębokie unerwienie łechtaczki i niezbadana jeszcze do końca jej budowa może świadczyć o tym, że orgazm pochwowy jest swojego rodzaju orgazmem łechtaczkowym. Znajdujący się na przedniej ścianie pochwy punkt G, jest uważany natomiast za najbardziej wrażliwe miejsce erogenne w ciele kobiety. Stymulacja tego mitycznego puntu może prowadzić do orgazmu - mitycznego, ponieważ nie każdy potrafi go znaleźć.

Orgazm pochwowy - jak osiągnąć?

Orgazm pochwowy, jak i każdy inny, wymaga nie tylko bliskości partnerów, ale współpracy a nawet ciężkiej pracy kobiety i mężczyzny. Przydaje się trening osiągania orgazmu poprzez różne techniki masturbacji. Polecane są pozycje dające głęboką penetrację pochwy i drażniące łechtaczkę podczas stosunku, pobudzanie (masowanie) punktu G, przydają się także dobrze wyćwiczone mięśnie Kegla.

 

 

 

 

Artykuł pochodzi z kategorii: Seks i antykoncepcja

Więcej na temat:

Zobacz również

  • Co trzeba wiedzieć o antykoncepcji hormonalnej?

    Antykoncepcja hormonalna to nie tylko popularne tabletki. Dostępne są także inne jej formy - plastry, wkładki domaciczne lub zastrzyki. Antykoncepcja hormonalna daje dużą skuteczność, ale i wiąże... więcej