Czym jest kobiecy wytrysk?

Niektórzy uważają, że zjawisko kobiecej ejakulacji nie istnieje. Analiza płynu, wydostającego się z cewki moczowej kobiety przeżywającej wytrysk w czasie orgazmu, wykazuje jednak jednoznacznie, iż jest on tożsamy z tym, który pochodzi z penisa.

To potwierdza, że kwestia kobiecego wytrysku nie jest mitem. Dlaczego zatem istnieją wątpliwości co do występowania wytrysku u kobiet? Bo kobiecy wytrysk ma tylko 10% kobiet. A przynajmniej tylko tyle pań ma wytrysk widoczny. U reszty dochodzi do niego, ale ilość płynu wydobywającego się z cewki jest po prostu znacznie mniejsza.

Kobiecy wytrysk - czemu bywa niechętnie widziany?

Kobiety często zawstydza intensywny wytrysk, ponieważ zjawisko ciągle bywa błędnie oceniane jako nietrzymanie moczu, a jeżeli nawet ktoś wie, że płyn wydobywający się podczas kobiecej ejakulacji nie jest moczem, to zdarza się, że wierzy w inny mit. Np. ten, który głosi, iż wytrysk mają tylko kobiety o cechach obojnaczych. 

Reklama

Inni z kolei o kobiecym wytrysku nie wiedzą nic i są zdziwieni, gdy przekonują się, że zjawisko to istnieje. Kobiecy wytrysk jest niczym innym jak wyrazistym dowodem, że kobieta przeżyła chwilę rozkoszy, a jej kochanek może czuć się z tego powodu dumny.Artykuł pochodzi z kategorii: Seks i antykoncepcja

Zobacz również