Ciesz się seksem do setki!

Choć czujesz się młodo, uważasz, że matce dorosłych dzieci, kobiecie po menopauzie, a przede wszystkim babci pewnych rzeczy nie przystoi już robić, np. uprawiać seksu. To błąd!

Teraz jest łatwiej

Reklama

Uwierz, nic – poza sprawnością fizyczną i chęciami – nie stoi na przeszkodzie, abyś utrzymała aktywność seksualną. Dojrzała miłość jest może mniej wyczynowa niż seks dwudziestolatków, za to bardziej zmysłowa i dzięki temu piękniejsza. Poza tym nareszcie możesz zapomnieć o tym, co kiedyś przeszkadzało (np. strach przed ciążą czy dzielenie sypialni z dziećmi).

Choćby i do setki

Zbliżenie z ukochanym poprawia samopoczucie, zaspokaja potrzebę bliskości, daje poczucie bezpieczeństwa. Co robić, aby jak najdłużej cieszyć się udanym seksem?

Nie przejmuj się tym, co wypada, a co nie „w tym wieku”. Wypada to, co ci się podoba. Nie bój się nowego. Twoje ciało zmienia się z wiekiem, nie tylko wizualnie. Wrażliwość skóry na dotyk i reakcje ciała też jest inna. To okazja, by odkryć siebie na nowo.

Dbaj o zdrowie. Dobrze się odżywiaj i regularnie odwiedzaj lekarza. Nie bój się zadawać specjaliście pytań dotyczących problemów z seksem (np. suchość pochwy, która powoduje ból podczas stosunku).

Więcej się ruszaj. Ćwiczenia fizyczne pomogą ci wzmocnić ciało, uniknąć nadwagi, poczuć się pewniej w sypialni. Pielęgnuj swój związek. Razem z partnerem starajcie się realizować swoje wspólne marzenia, okazujcie sobie miłość, po prostu bądźcie ze sobą blisko. To podstawa dobrego życia intymnego. Bądź wyrozumiała dla partnera i siebie samej.

Artykuł pochodzi z kategorii: Seks i antykoncepcja

Życie na gorąco

Zobacz również