Kiedy zacząć podawać dziecku kotlet

Kiedy dziecko może zjeść na obiad tradycyjnego kotleta schabowego? Drugi rok życia to czas, kiedy maluch zaczyna poznawać potrawy z kuchni rodzinnej.

Tradycyjny kotlet schabowy jest coraz mniej popularny, ale jeśli chcemy podać go dziecku, powinien być przygotowany ze świeżego chudego schabu i usmażony na świeżym oleju.

Malec może skosztować takiego dania już ok. 2. urodzin, ale trzeba pamiętać, że jest ono tłuste i ciężkostrawne. Bardziej wskazany jest więc filet z kurczaka usmażony à la schabowy.

Majonez dla brzdąca

Reklama

Czy dziecko może jeść majonez? Jak zrobić ten domowy? Majonez to doskonały w smaku, ale kaloryczny rodzaj zimnego sosu. Jest pysznym dodatkiem do jaj, wędlin i sałatek. W umiarkowanych ilościach można go podawać dziec- ku, np. jako dodatek do pasty z ryby lub kanapki z pieczonym mięsem. Ten gotowy zawiera jednak sporo chemicznych dodatków, m.in. konserwantów. Jeśli chcemy przygotować domowy, potrzebne będzie świeże surowe żółtko, sok z cytryny, sól, odrobina musztardy, dobrej jakości olej oraz... dużo cierpliwości. Sekret majonezu tkwi w stopniowym ucieraniu żółtka z przyprawami oraz olejem, dodawanym powoli, małymi porcjami. Jajko trzeba wcześniej sparzyć wrzątkiem, by nie doszło do zakażenia salmonellą.

Artykuł pochodzi z kategorii: Rozwój dziecka

Zobacz również

  • Co zrobić, gdy maluch często płacze w nocy? Jak sprawić, by nie miał kłopotów z zasypianiem? Warto poznać skuteczne metody rozwiązania takich problemów. więcej