Jaki nocnik wybrać dla dziecka

Chcesz, by twój brzdąc wreszcie pożegnał się z pieluszkami? Kup maluszkowi nocniczek. Oto, jakie nowe modele masz do wyboru.

Zdjęcie

Najlepiej, by nocnik był prosty, ale stabilny /123/RF PICSEL
Najlepiej, by nocnik był prosty, ale stabilny
/123/RF PICSEL

Zanim zaczniesz trening czystości malucha, musisz zaopatrzyć się w niezbędne akcesoria. Najważniejszym spośród nich jest nocnik. Najlepiej, by był prosty, ale stabilny, czyli szeroki u podstawy.

Dla chłopca powinien mieć wyżej zabudowaną przednią krawędź. Pamiętaj, że choć pozytywki, pokrywki i inne gadżety mogą być bardzo atrakcyjne dla dziecka, dość łatwo się psują i komplikują dokładne mycie nocnika!

Reklama

Jeśli wybierzesz model z wyjmowanym do mycia zbiorniczkiem, sprawdź, czy łatwo się go wyciąga oraz wkłada. W sytuacji, gdy często i dużo podróżujecie z maluszkiem, możecie też wybrać nocnik turystyczny z jednorazowymi wkładami-woreczkami.

Specjalna nakładka na sedes

W przypadku, gdy dziecko nie chce w ogóle zaakceptować nocniczka, alternatywą może okazać się specjalna nakładka na sedes. Powinna ona dobrze pasować do deski (nie zawsze tak bywa, wówczas może przyciąć skórę). Stosując ją, trzeba koniecznie kupić dziecku specjalny stopień lub wybrać model, który ma go już w zestawie. Aby ułatwić ci wybór, poniżej prezentujemy najnowsze nocniki oraz nakładki sedesowe dla dzieci.

Nocniki interaktywne

Każde zrobienie siusiu czy kupki przez malca nagradzają uroczystymi fanfarami lub melodyjką. Miewają zamykane deski i uchwyty na papier toaletowy. Imitują również szum spuszczanej wody.

Nocniki klasyczne

Mają wyprofilowany kształt i niewielkie oparcie. Są lekkie oraz poręczne. Dzięki temu, że są wykonane z dobrej jakości plastiku, bardzo łatwo jest je opróżniać, myć i osuszać. Większość modeli wyposażona jest w antypoślizgową podkładkę.

Nakładki sedesowe

Niektórzy zamiast sadzać malca na nocniczek, od razu uczą dziecko korzystania z toalety. W ułatwieniu tego zadania pomogą specjalne plastikowe nakładki na sedes. Są stabilne, wygodne i łatwe do utrzymania w czystości.

Tekst: Magdalena Kowalska-Sokołowska

Artykuł pochodzi z kategorii: Rozwój dziecka

Zobacz również

  • Jeszcze niedawno mówiono, że dzieciom trzeba dostarczać dużo witamin C i A. Dziś to nieaktualne. Jak się okazuje, większość maluchów ma tych substancji pod dostatkiem, cierpi za to z powodu innych... więcej