Dla kogo liposukcja ultradźwiękowa?

W gabinetach medycyny estetycznej szuka się coraz nowszych i mniej inwazyjnych metod wpływających na poprawę wyglądu. Stąd coraz powszechniejsza staje się liposukcja ultradźwiękowa, czyli zabieg pozwalający bez użycia skalpela wymodelować i wyszczuplić ciało w określonych obszarach.

Zdjęcie

Liposukcja ultradźwiękowa jest bezbolesna i po jej zakończeniu pacjentka może zwyczajnie udać się do domu /123/RF PICSEL
Liposukcja ultradźwiękowa jest bezbolesna i po jej zakończeniu pacjentka może zwyczajnie udać się do domu
/123/RF PICSEL

Szczególnie polecana jest do redukcji tkanki tłuszczowej, a także przy niwelowaniu cellulitu i rozstępów oraz przy poprawie elastyczności skóry.

Liposukcja ultradźwiękowa - kwalifikacja do zabiegu

Aby poddać się zabiegowi, pacjentka musi spełniać określone wskazania lekarskie oraz jej stan zdrowia powinien na to pozwalać. Do najczęstszych przeciwwskazań należą:

Reklama

- problemy z krzepliwością krwi

- niektóre choroby (cukrzyca, osteoporoza, choroby nowotworowe, choroby wątroby, choroby układu krążenia, stwardnienie rozsiane)

- HIV

- zapalenia skórne.

Także kobiety w ciąży i karmiące piersią nie mogą poddać się temu zabiegowi. Na dwa tygodnie przed spodziewanym zabiegiem należy odstawić leki przeciwzapalne, aspirynę oraz zrezygnować z palenia papierosów.


Liposukcja ultradźwiękowa - przebieg

Do wykonania zabiegu wykorzystuje się jedno ze specjalistycznych urządzeń emitujące dźwięk oraz dodatkowo fale podczerwieni (IR). Podczas jego wykonywania nie ma potrzeby stosowania znieczulenia ogólnego jak przy klasycznej liposukcji. 

Zaletą jest możliwość nakierowania energii ultradźwięków bezpośrednio na partie ciała, w których nadmiar tkanki tłuszczowej wpływa niekorzystnie na wygląd całej sylwetki.

Liposukcja ultradźwiękowa jest bezbolesna i po jej zakończeniu pacjentka może zwyczajnie udać się do domu. Zaleca się wykonanie całej serii zabiegów co kilka dni, aby efekty były naprawdę zauważalne. Można ją wykonywać również na przemian z dermomasażem, co przyniesie szybsze i lepsze efekty.

Artykuł pochodzi z kategorii: Strona główna

Więcej na temat:

Zobacz również

  • Uwaga na kleszcze

    Przenoszą bardzo poważne choroby, które mogą zagrozić zdrowiu i życiu Twojego pupila. Nie lekceważ więc sprawy i przygotuj się na sezon kleszczowy. więcej