Szybsze odchudzanie z witaminą D

Im lepiej zaopatrujemy organizm w „witaminę słońca”, tym szybciej zmniejsza się nasz obwód brzucha.

Witamina D różni się od innych witamin: od 75 do 90 proc. naszego zapotrzebowania na nią jest zaspokajane przez działanie promieni słonecznych na skórę. Resztę zapewniają tłuste ryby, jajka, grzyby i mleko. Podczas odchudzania warto szczególnie zwracać uwagę na zawartość wit. D w diecie.

Reklama

Dlaczego? Otóż nie tylko pomaga ona w spalaniu tłuszczu, ale też zapewnia dobry nastrój i wzmacnia kości. Dowiodły tego międzynarodowe badania: uczestnicy z odpowiednim poziomem witaminy D w organizmie spalali 3 razy więcej tłuszczu, niż ci z jej niedoborami.

Dania z witaminą D z naszych przepisów łączą w sobie 2 zalety: wzmacniają system odpornościowy i pozwalają zrzucić zbędne kilogramy!

Na poranną przekąskę idealny jest miks owoców lub kanapki z kremem łososiowym. Dodaj do tego 30 min spaceru dziennie i powiedz brzuszkowi „Pa, pa!”.

Pomocna rada dietetyczna

3 razy w tygodniu 10 – 15 min na słońcu albo 30 min na zewnątrz codziennie w jasny dzień – tyle potrzebuje nasza skóra (nieposmarowana kremem z filtrem), także zimą, żeby produkować odpowiednią ilość wit. D.

Należy jednak wziąć pod uwagę, jaki ma się typ skóry: osoby o ciemniejszej karnacji mogą przebywać na słońcu dłużej, ponieważ barwnik chroni ich skórę przed promieniowaniem UV.

Kiedy na dworze jest mroźno, wystarczy wystawić na działanie słońca tylko twarz, dłonie i przedramiona. W zimie promienie UV przenikają także przez chmury, dlatego dłuższy spacer w porze obiadu pokrywa o tej porze roku zapotrzebowanie na promieniowanie słoneczne.

Dermatolodzy stanowczo odradzają wizyty w solarium i korzystanie w domu z lamp UV, ponieważ promieniowanie w niekontrolowanych dawkach może bardzo zaszkodzić.

Artykuł pochodzi z kategorii: Dieta

Tekst pochodzi z magazynu

Tina
Więcej na temat:

Zobacz również