Sprzymierzeńcy szczupłej sylwetki

Zdrowe i skuteczne odchudzanie powinno mieć dwa filary: niskokaloryczną dietę i wysiłek fizyczny. Walkę z nadwagą mogą również wspomóc odpowiednie suplementy. Co powinny zawierać?

Błonnik

Dzięki niemu szybciej zaspokajasz głód, dlatego znacznie mniej zjadasz. Poza tym błonnik zmniejsza wchłanianie tłuszczu z przewodu pokarmowego. Najlepszy jest błonnik naturalny, zawarty w owocach, warzywach i pełnoziarnistym pieczywie. Ale w diecie odchudzającej może go być za mało.

Reklama

Dlatego warto sięgnąć po suplementy z błonnikiem. Mają postać tabletek, które łyka się przed posiłkiem i popija dużą ilością wody lub proszku, który dodaje się do potraw. Błonnik może pochodzić np. z młodego, zielonego jęczmienia, nopalinu, babki płesznik i jajowatej, ananasa, owsa, jabłek.

Wyciągi roślinne

Przyspieszają tempo przemiany materii i spalanie tłuszczu. w Zwykle są to tabletki, które łyka się dwa razy dziennie. Do najskuteczniejszych należą preparaty, w których skład wchodzą m.in. ocet jabłkowy, zielona i czerwona herbata, imbir, chili, jagody acai.

Spalacze tłuszczu

Należą do nich takie substancje jak L-karnityna lub CLA. Najlepiej działają zażywane po ćwiczeniach.

Artykuł pochodzi z kategorii: Dieta

Zobacz również

  • Dieta kontra smog

    Bronimy się przed trującymi pyłami, nosząc maseczki czy stosując oczyszczacze powietrza. Ale do tej walki trzeba także dołączyć odpowiednie odżywianie. więcej