Dieta cytrynowa

Zaufały jej m.in. Jennifer Aniston i Heidi Klum. Podstawą jest cytryna, wspomagająca pracę wątroby i oczyszczająca z toksyn. Utrata wagi jest spora: 4 kg po 7 dniach.

Dietę stosować można w kilku wersjach. Restrykcyjna zaleca zastąpienie stałych posiłków mieszanką cytryny, wody, odrobiny miodu i cynamonu. Zalecana, opisana niżej, uzupełniona jest o warzywa, owoce oraz produkty białkowe. Wersja najłagodniejsza to jedynie poranne picie szklanki ciepłej wody z cytryną.

Reklama

Woda i sok cytrynowy

Przez 10 dni stosuj lekką dietę, bez cytryny. Potem wypijaj rano szklankę ciepłej wody z cytryną. Popijaj ją 20 ml mleka z uwagi na szkodliwe działanie kwasu na zęby.

Dalsza strategia

Po zakończeniu diety cytrynowej możesz stopniowo wprowadzać nowe produkty. Jeśli chcesz utrzymać wagę i uniknąć efektu jojo, ogranicz tłuszcze oraz cukier.

Coraz więcej cytryn

Zasada jest prosta. W 1. i 10. dniu pij sok z 1 cytryny, zaś w 2. i 9. – z 2 cytryn. W 3. i 8. – z 3, w 4. i 7. – z 4, a w 5 i 6 – z 5. Pij zieloną herbatę i często jedz zupy.

Jakie posiłki?

Rano powinnaś spożywać warzywa gotowane na parze oraz owoce w formie sałatki. Na obiad lub kolacje jedz grillowaną lub pieczoną rybę albo drób.

Artykuł pochodzi z kategorii: Dieta

Na żywo

Zobacz również