Zaćmę warto zoperować!

Pogłębiająca się z wiekiem wada wzroku jest często bagatelizowana. Pacjenci zwykle nie zdają sobie sprawy, jak łatwo można podnieść sobie komfort życia, decydując się na zabieg.

Należy do najczęściej spotykanych chorób XXI wieku. Najwyższą grupą ryzyka objęte są osoby po 65. roku życia. Na zaćmę choruje aż 70% osób powyżej 75. roku życia.

Zwykle schorzenie rozwija się długi czas, prowadząc do stopniowego pogarszania się wzroku (mętnienia soczewki). Rejestrowany przez chorego obraz staje się niewyraźny, sprawia wrażenie oglądania świata przez rozbite szkło.

Reklama

W najlepszym przypadku zaćma jest po prostu uciążliwa, w najgorszym, nieleczona prowadzi do ślepoty. Obecnie nie ma na rynku żadnego leku, który może wyleczyć zaćmę! Jedynym ratunkiem jest zabieg.

Na szczęście jest bardzo prosty i zupełnie bezpieczny. Wykonują go specjaliści w warunkach ambulatoryjnych. Pacjent już następnego dnia widzi ostre obrazy i może wrócić do normalnego życia.

MP

Artykuł pochodzi z kategorii: Choroby

Kurier TV
Więcej na temat:

Zobacz również

  • Jak oczyścić zatoki?

    Ta nieprzyjemna dolegliwość lubi powracać. A jesień i zima to jej ulubione pory roku. Dlatego trzeba z nią zrobić porządek. więcej