Uporczywy kaszel. Co pomoże go zlikwidować?

Kaszel pomaga oczyścić drogi oddechowe. Jednak w niektórych przypadkach może świadczyć o poważnej chorobie. W złagodzeniu objawów uporczywego kaszlu pomogą domowe sposoby.

Zdjęcie

Olejki eteryczne pomogą w zwalczeniu uporczywego kaszlu /123/RF PICSEL
Olejki eteryczne pomogą w zwalczeniu uporczywego kaszlu
/123/RF PICSEL


Olejki eteryczne na uporczywy kaszel


Nieprawdą jest, że olejki eteryczne zaostrzają objawy. Wręcz przeciwnie, inhalacje, czyli wdychanie pary wodnej wzbogaconej olejkami eterycznymi są dobrym sposobem na kaszel. Kaszel skutecznie łagodzą: olejek eukaliptusowy, sandałowy, geraniowy, lawendowy, sosnowy.

Reklama

Nawilżanie pomieszczeń pomoże przy uporczywym kaszlu

Ważne jest nawilżanie pomieszczeń. Można kupić urządzenie nawilżające, ale laryngolodzy uważają, że równie skuteczne będzie nalanie wody do dużego naczynia – swego rodzaju akwarium, do którego można wsypać piasek i zasadzić rośliny.

Stawianie baniek sposobem na uporczywy kaszel

Bańki nie mogą zaszkodzić. Stawianie baniek przy uporczywym kaszlu ma wielowiekową tradycję. Róbmy to na umięśnionych częściach ciała pleców i klatki piersiowej. Uwaga! Omijamy dolne partie pleców – tam gdzie są nerki.

Prawoślaz łagodzi uporczywy kaszel

Objawy kaszlu łagodzi wyciąg z prawoślazu. To najlepsze zioło przeciwkaszlowe. Gdy dokucza nam kaszel, pijmy herbatki z prawoślazu, kupmy tabletki do ssania z wyciągami tej rośliny albo użyjmy specjalnego preparatu w aerozolu.

Artykuł pochodzi z kategorii: Choroby

Więcej na temat:

Zobacz również

  • Jak oczyścić zatoki?

    Ta nieprzyjemna dolegliwość lubi powracać. A jesień i zima to jej ulubione pory roku. Dlatego trzeba z nią zrobić porządek. więcej