Trądzik młodzieńczy: Jak z nim walczyć

Mój syn jest w okresie dojrzewania i ma na twarzy dużo wyprysków i zaskórników. Czy powinnam iść z nim do gabinetu kosmetycznego? A może są jakieś domowe, skuteczne zabiegi, które by mu pomogły? Bożena z Łomży

Reklama

Pani Bożeno, na pewno przynajmniej raz syn powinien się wybrać do kosmetyczki. Choćby po to, aby dowiedzieć się, jak należy pielęgnować trądzikową cerę, co jeść, a czego unikać, by poprawić jej wygląd.

Radzę przedtem przygotować syna w domu do takiej wizyty. Powiedzieć mu, że profesjonalne oczyszczenie cery na pewno pomoże.

Ale też uprzedzić, że zabieg może trochę boleć i przez kilka dni pozostaną po nim zaczerwienienia. Warto umówić się z kosmetyczką na piątek po południu. Wtedy przez weekend ślady po oczyszczaniu cery staną się mniej widoczne.

Dobre efekty łagodzenia zmian trądzikowych daje zabieg z użyciem Alkaline wash. Zastosowany preparat rozpulchnia, zmiękcza i rozpuszcza komórki skóry, co bardzo ułatwia oczyszczanie cery. Zwykle wykonuje się od 4 do 6 zabiegów, co 2-3 tygodnie, w zależności od rodzaju zmian.

Ważna jest też właściwa pielęgnacja cery w domu, indywidualnie dobranymi kosmetykami.

Artykuł pochodzi z kategorii: Choroby

Więcej na temat:

Zobacz również

  • Ucho pływaka

    ​Tak naprawdę jest to zapalenie ucha zewnętrznego. Możesz się go nabawić na basenie czy w saunie. Jednym słowem, głównym sprawcą jest woda lub wilgoć. Chorobę wywołują bowiem bakterie i grzyby,... więcej