Poranny ból głowy

Mam 40 lat. Nigdy nie narzekałam na ból głowy. A teraz od kilku tygodni się z nim budzę. Gdy wezmę tabletkę przeciwbólową, problem mija. Ale następnego dnia znów to samo. Czy powinnam pójść z tym do lekarza? Krystyna z Żywca

Poranny ból głowy może być spowodowany przez wiele czynników. Może być spowodowany np. spaniem w małym, dusznym pokoju, niskim poziomem cukru w organizmie, stresem, zmianami w odcinku szyjnym kręgosłupa, napięciem mięśni, nadciśnieniem – przyczyn może być znacznie więcej.

Co jest powodem w Pani przy padku – najlepiej stwierdzi to lekarz, do którego radzę niezwłocznie się wybrać. Może już nawet podczas pierwszej wizyty postawi wstępne rozpoznanie i zacznie leczenie.

Reklama

Czasem potrzebne są badania i konsultacje, np. neurologiczna, na które lekarz Panią skieruje, gdy zaistnieje taka konieczność.

lek. med. Krzysztof Urban, specjalista medycyny rodzinnej z Centrum Medycznego ENEL-MED

Artykuł pochodzi z kategorii: Choroby

Świat & Ludzie
Więcej na temat:

Zobacz również

  • Sposób na bolące afty

    Wyglądają jak białe plamki na błonie śluzowej jamy ustnej. W gruncie rzeczy są to jednak owrzodzenia i mogą się umiejscowić na wewnętrznej powierzchni warg, na podniebieniu, na języku lub wokół... więcej