Oczyść wątrobę - schudniesz!

Oczyść organizm, a schudniesz i poczujesz się lepiej

Zdjęcie

/Arch/123RF Picsel
/Arch/123RF Picsel

Wątroba jest największym filtrem naszego organizmu. I tak jak każdy filtr – raz na jakiś czas potrzebuje oczyszczenia. Do wątroby trafiają m.in.: zbędny cholesterol, obumarłe krwinki czerwone oraz toksyny, leki, alkohol. Gdy nie zapewnimy jej chwilki odpoczynku, wątroba może się zbuntować.

Odtruwanie i regeneracja

Zrób detoksykację. Jeżeli od czasu do czasu dokuczają ci bóle wątroby, zafunduj sobie kurację oczyszczającą. Gdy nasz filtr pozbędzie się zanieczyszczeń, będzie mógł szybciej się zregenerować. Jak to zrobić? Na osiem tygodni zmień swoją dietę. Warzywa i owoce jedz tylko na surowo. Na ten czas zrezygnuj ze smażenia. Gotuj tylko na parze, duś potrawy w małej ilości wody lub piecz je w folii. Przez osiem tygodni wystrzegaj się jedzenia nabiału, czerwonego mięsa, pieczywa pszennego, grzybów oraz słodyczy i alkoholu.

Reklama

Oczyszczająca mikstura

Przygotuj oczyszczającą miksturę. Wątroba najbardziej aktywnie pracuje późną nocą. Dlatego przed snem wypij napar z mniszka lekarskiego i korzenia karczocha (łyżeczkę ziół zalej szklanką wrzątku i wypij po 10 min.) Taka kuracja powinna trwać 20 dni. Sięgnij po termofor. Zmieszaj szklankę soku z grejpfruta z 2 łyżkami oliwy. Wypij i połóż się do łóżka z termoforem ułożonym przy prawym boku. Po 9 dniach zrób pięć dni przerwy. Kuracja wymaga czterech powtórzeń.

Artykuł pochodzi z kategorii: Choroby

Świat & Ludzie
Więcej na temat:

Zobacz również

  • Staw biodrowy do wymiany?

    Wstawienie sztucznych elementów w miejsce naturalnego stawu najczęściej jest konsekwencją rozwoju choroby zwyrodnieniowej biodra (koksartrozy) lub złamania szyjki kości udowej. Ale dlaczego do tego... więcej