Nawracające infekcje intymne

Już od kilku lat walczę z nawrotami infekcji dróg rodnych. Stosowałam wszystko! Doustnie – Flukonazol, Orungal i La- cibios Femina, dopochwowo – Macmiror, Complex, Gynalgin, Clotrimazolum, Lactovaginal, miejscowo – Clotrimazol, Pimafucort. Leczony był mój partner. Ale gdy spada mi odporność, infekcja natychmiast wraca. Proszę o pomoc! Czytelniczka z Warszawy (ŻnG 40)

Odpowiada Teresa z Gliwic: Lekarstwa wyleczą grzybicę, ale nie zapobiegną jej nawrotom. Konieczna jest odpowiednia dieta. Najważniejsze jest ograniczenie, a jeszcze lepiej całkowite wyeliminowanie cukru. Grzyby lubią cukier, który jest dla nich niezbędnym źródłem energii.

Reklama

Dlatego początkowo będzie Pani miała ogromną ochotę na słodycze, ale po kilku dniach to minie. Przy nawracającej grzybicy pochwy ważne jest również noszenie luźnej bawełnianej bielizny, którą należy prać w łagodnych środkach, a potem starannie wypłukiwać.

Proszę unikać kąpieli w wannie, myć się pod prysznicem, nie używając gąbki ani pachnących płynów.

Artykuł pochodzi z kategorii: Choroby

Życie na gorąco

Zobacz również

  • Jak oczyścić zatoki?

    Ta nieprzyjemna dolegliwość lubi powracać. A jesień i zima to jej ulubione pory roku. Dlatego trzeba z nią zrobić porządek. więcej