Naturalne sposoby na ból głowy

Gdy zmieniają się pory roku, częściej masz migrenę. Możesz sobie pomóc, zanim sięgniesz po tabletkę.

Reklama

Najszybsza pomoc: tabletka przeciwbólowa. Często nosisz je w torebce, obok portfela i telefonu. Jednak ekspresowe działanie nie zawsze jest najlepsze. Zanim ból nie stanie się bardzo dokuczliwy, warto wypróbować inne sposoby.

Przy dolegliwościach, na które wpływ ma pogoda, często pomaga olejek. Jaki? Lawendowy. Wystarczy posmarować i lekko pomasować nim skronie. Jeśli wolisz świeże zapachy, sięgnij po maść miętową.

Masz już dosyć czytania, jak ważne jest picie wody? W tym przypadku ma ogromne znaczenia. Bóle migrenowe są często związane ze słabym nawodnieniem organizmu. Dlatego pij codziennie około dwóch litrów wody, a gdy tylko poczujesz, że nadciąga ból, sięgnij po dodatkową szklankę.

Mamy też radę, która na pewno ci się spodoba. Nie zarywaj nocy i staraj się dobrze wysypiać, zwłaszcza kiedy zmieniają się fronty atmosferyczne, a za oknem wieje. Gdy jesteś wypoczęta, migrena przestaje być taka groźna. Do swojego grafika wpisz także spacer i koniecznie wietrz mieszkanie. Dotleniony organizm nie jest łatwym łupem dla migreny.

Artykuł pochodzi z kategorii: Choroby

Show
Więcej na temat:

Zobacz również

  • Sposób na bolące afty

    Wyglądają jak białe plamki na błonie śluzowej jamy ustnej. W gruncie rzeczy są to jednak owrzodzenia i mogą się umiejscowić na wewnętrznej powierzchni warg, na podniebieniu, na języku lub wokół... więcej