Mudra Cię uleczy...

Metoda opiera się na teorii meridianów. Ich zakończenia biegną wzdłuż palców dłoni. Pobudzanie określonych miejsc poprawia ukrwienie gardła, zatok i płuc.

W tradycyjnej medycynie chińskiej określone układy dłoni sprzyjają uzdrawianiu ciała i poprawie nastroju. Warto więc wypróbować je np. podczas infekcji przeziębieniowych. Jak przygotować ręce? Rozmasuj je, pocierając nimi przez chwilę.

1 Na ból gardła i chrypkę

Reklama

Mudra Muszla pobudza ukrwienie okolic gardła i krtani, dzięki czemu przyspiesza proces leczenia i łagodzi dolegliwości.

Jak ją wykonać? Czterema palcami prawej dłoni obejmij kciuk lewej. Kciuk prawej ręki powinien dotykać środkowego palca lewej dłoni. Powtarzaj mudrę 4 razy dziennie po 5 minut.

2 Niedrożny nos, zapalenie zatok

Wykonując Mudrę Życzeń oczyszczasz zatoki z zalegającej wydzieliny i pobudzasz ich nabłonek do regeneracji. By mudra uwolniła Cię od bólu zatok, trzeba w trakcie jej wykonywania głęboko oddychać.

Usiądź wygodnie. Kciuki, palce wskazujące oraz środkowe złącz opuszkami, a pozostałe lekko odchyl. Nie napinaj dłoni. Trzymaj tak przez 15 minut. Mudrę rób minimum 2 razy dziennie po 10 minut.

3 Infekcja w oskrzelach lub płucach

Mudra Głowa Smoka pozwala pozbyć się kaszlu, duszności, nadmiaru wydzieliny czy dokuczliwego drapania w gardle. Warto wykonywać ją również zapobiegawczo.

Jak to robić? Środkowe palce dłoni nałóż na palce wskazujące. Następnie złącz kciuki obydwu dłoni, a palce serdeczne i małe obu dłoni spleć ze sobą. Wykonuj tę mudrę przez 10 minut co najmniej 3 razy w ciągu dnia w czasie choroby, a po 5 minut, gdy chcesz ochronić się przed przeziębieniami.

4 Ból, zatkane ucho Za najskuteczniejszą z mudr chińscy lekarze uznają Mudrę Nieba. Łagodzi wszelkie dolegliwości uszne, spektakularnie poprawia słuch. Efekt działania tej mudry odczujesz już po kilkunastu minutach. Ugnij środkowe palce obu dłoni i przyciśnij je kciukami do wnętrza dłoni. Reszta palców jest wyprostowana i rozluźniona. Tak trzymaj 5 minut.

5 Gorączka, łamanie w kościach

Czujesz się osłabiona, bolą Cię stawy, zaatakowała Cię grypa? Pomoże Ci Mudra Lotosu. Stymuluje krążenie enzymów w organizmie i poprawia samopoczucie. Złączając wewnętrzne nadgarstki obu dłoni, złącz kciuki i małe palce ze sobą, a resztę palców odchyl, by tworzyły coś na kształt kielicha kwiatu. Wykonuj mudrę przez 15 minut co 3 godziny.

6 Mudra przeciwbólowa

Mudra Energii usuwa z organizmu zastoje chi, a ponadto ma działanie przeciwbólowe. Rób ją profilaktycznie przez cały okres jesienno-zimowy, np. raz na 3 dni. Złącz opuszki kciuka, palca środkowego i wskazującego. Pozostałe palce odchyl. Stany zapalne łagodzi też Mudra Wody. Lewą dłonią podeprzyj prawą. Palec serdeczny prawej połóż na kciuku lewej.

Inna opcja – refleksoterapia

30% sygnałów przekazywanych do kory mózgowej, pochodzi z dłoni. By odczuć poprawę samopoczucia, warto często je splatać lub składać ręce jak do modlitwy. Za pomocą mudr możesz nie tylko szybciej pokonać jesienną infekcję. Wykonując je 3 razy dziennie, po kilku dniach pozbędziesz się bólu pleców czy żołądka, obniżysz ciśnienie i usprawnisz trawienie.

Dłonie powinny być rozgrzane, a nadgarstki rozluźnione. Warto zwrócić uwagę na oddech, niewymuszony, spokojny.

Maria Kowalska, terapeutka medycyny naturalnej

Artykuł pochodzi z kategorii: Choroby

Na żywo

Zobacz również

  • Zakażenia główną przyczyną występowania dolegliwości intymnych

    Zapytaliśmy Polki, czy wiedzą jaka jest różnica między infekcją intymną o podłożu bakteryjnym a grzybiczym? 42% kobiet nie znało odpowiedzi na to pytanie! więcej