Jak bez leków obniżyć poziom cukru we krwi?

Od niedawna choruję na cukrzycę i wciąż mam problemy z tym, co jeść, a czego unikać. Proszę o konkretne wyjaśnienie, jakie produkty w diecie obniżają poziom cukru we krwi? Czy są jakieś zioła, które można włączyć do diety? - pyta Wanda z Iwonicza-Zdroju.

Najlepszym sprzymierzeńcem w obniżaniu poziomu cukru jest błonnik. Powoduje on zmniejszenie wchłaniania cukru z pokarmów. Błonnik znajduje się w produktach gruboziarnistych, ciemnym pieczywie, otrębach, makaronach czy w niełuskanym ryżu. Podobnie działają także przyprawy, takie jak cynamon, goździki i kozieradka.

Reklama

Także preparaty z morwą białą powodują obniżenie poziomu cukru we krwi. Nie wolno nam zapominać, że w leczeniu cukrzycy, poza dietą, bardzo ważne jest również pozbycie się nadwagi i regularny wysiłek fizyczny – wystarczy pół godziny dziennie przez 5 dni w tygodniu.

Artykuł pochodzi z kategorii: Choroby

Zobacz również

  • Niespokojne nogi

    Nie możesz spać, bo wciąż ruszasz nogami? Przyczyną może być niedobór żelaza, niewydolność nerek czy cukrzyca. Jednak w 50 proc. objawy związane są z układem nerwowym. więcej