Chiński masaż na wiele dolegliwości

Według medycyny chińskiej na powierzchni ucha znajdują się receptory poszczególnych narządów. Są to wyspecjalizowane komórki, które odbierają i przekazują impulsy. Dlatego masaż ucha może poprawić funkcjonowanie np. nerek.

Jak wykonać masaż ?

Reklama

➤ Kciukiem i palcem wskazującym złap od góry zewnętrzną krawędź ucha. Uciskając punktowo, przesuwaj palce w dół do płatka ucha. Powtórz dwa razy. Masaż zmniejszy napięcia i pobudzi układ nerwowy.

➤ Podobnie zrób wzdłuż środkowej części ucha, powtórz 2 razy; pobudzisz krążenie.

➤ Uciskaj ucho w miejscu, gdzie łączy się ono z głową. Powtórz ćwiczenie. Ucisk w tej okolicy złagodzi dolegliwości spowodowane dzwonieniem w uszach.

➤ Luźno zgiętymi palcami delikatnie poruszaj całymi małżowinami tam i z powrotem 10 razy (tak, jakbyś się chciała nimi wachlować). Ten ruch wzmacnia nerki, rozgrzewa i oczyszcza organizm.   Uwaga! Nie wykonuj masażu: ➤ Jeśli masz zapalenie ucha lub ślinianki.  

➤ W obszarze miękkiej tkanki między szczęką a skronią, przebiegają tam naczynia i nerwy, łatwo je uszkodzić.

Artykuł pochodzi z kategorii: Choroby

100 rad
Więcej na temat:

Zobacz również

  • Ucho pływaka

    ​Tak naprawdę jest to zapalenie ucha zewnętrznego. Możesz się go nabawić na basenie czy w saunie. Jednym słowem, głównym sprawcą jest woda lub wilgoć. Chorobę wywołują bowiem bakterie i grzyby,... więcej